תל אביב
מס' הסניף:
מחוז:
מרכז
מנהל/ת הסניף:
טל הרוש
כתובת:
המסגר 9 תל אביב
טלפון:
03-7910335
פקס:
03-7910345
מענה טלפוני:
א'ג'ה' 8.30-12.00
דוא"ל:
מועדי קבלת קהל:
אין קבלת קהל באופן זמני
מועדי קבלת קהל:
ימים
:
אין קבלת קהל באופן זמני
  • רקע כללי
  • תחומי פעילות
  • אנשי צוות
  • עדכונים וחדשות

מי לא נתקל בדייר שמסרב לשלם את מיסי הוועד, או שכן שמחנה את רכבו דווקא בחניה השמורה לך? האגודה לתרבות הדיור מסייעת ומעודדת את אלו המעוניינים לקחת על עצמם את תפקיד וועד הבית מתוך רצון לשיפור איכות החיים, ניהול חכם של הבניין המשותף ועיצוב החברה בתל-אביב-יפו.

האגודה לתרבות הדיור נוסדה בשנת 1964 כעמותת מלכ"ר, ע"י ממשלת ישראל ומשרד השיכון האגודה משרתת כחצי מיליון בתי אב כבר  50 שנה, באמצעות 90 סניפים הפזורים ברחבי הארץ.

האגודה שמה לה לדגל בין היתר את המטרות והיעדים שהם החדרת מודעות חברתית וסביבתית חיובית, הדרכה וייעוץ בניהול הבית המשותף, שמירה וטיפוח של הבית המשותף ואיכות החיים בו.

תחת קורת גגה, התושבים מקבלים שירותים ללא עלות, כגון ייעוץ משפטי, ייעוץ הנדסי, ייעוץ אדריכלי, ייעוץ מקלוט, ועוד. כמו כן זוכים התושבים לקבל שירותים בתעריף מוזל כגון , ליווי וסיוע בשיפוץ הבניין, ייעוץ לחיזוק מבנים נגד רעידת אדמה (תמ"א 38), רישום בתים בטאבו, ייעוץ חשבונאי, ייצוג משפטי וקורסי העשרה.

האגודה לתרבות הדיור בתל-אביב-יפו
סניף האגודה של תל-אביב-יפו הינו הסניף הגדול מבין כל סניפי האגודה לתרבות הדיור, המעניק שירותים לכ - 3000 בניינים משותפים המאגדים בתוכם כ - 50,000 תושבי תל-אביב-יפו.
הסניף מתמחה בקיום הליכי גישור במקרים השונים והמגוונים של סיכסוכי שכנים וידוע ביחס המקצועי והאישי שמקבל כל תושב ותושב החבר באגודה.
בין פעילותיו הרבות מטפל הסניף בנושאים כגון סרבני תשלום, חבות תשלום של הוצאות תיקונים בבניין, חישוב חלוקת ההוצאות בין בעלי דירות, ייעוץ וייצוג משפטי, הדרכה והכוונה של הנציגות בניהול הבניין המשותף ומענה על מגוון שאלות של כל דייר ודייר בנושאי דירתו הפרטית או בנושאים הקשורים בין דירה לדירה.
כמו כן מקיים הסניף פעילויות רבות שמטרתן העמקת וטיפוח הקשר בין הדיירים לנציגויות הבית והסביבה כמו תחרות הבית המטופח ביותר בתל-אביב-יפו, סדנאות, סיורים, ערבי הוקרה, כנסים לחברות, ניהול והחזקה, ונציגויות הבתים.
סניף תל-אביב-יפו של האגודה מתוקצב ע"י עיריית תל-אביב-יפו ונמצא תחת חסותה, באמצעות החב' העירונית עזרה וביצרון חברה לשיכון בע"מ.
במהלך עבודת היום-יום של הסניף מגיעים תושבים הזקוקים למסמכים או שירות בנושאים הקשורים להתנהלות הבניין או עניין אישי בין שתי דירות. הסניף גם מעניק ייעוץ והכוונה לגורמים הרלוונטים בעירייה על מנת שהתושבים יקבלו את השירות המבוקש והמתאים.

מר טל הרוש - מנהל הסניף