הרחבת בניה

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

בבניין בו אנו מתגוררים בוצעה הרחבה לפני מספר שנים (על פי היתרי בניה)
אני ושכן נוסף המתגורר בקומה מתחתי הוספנו חדרים לדירה. בעקבות הרחבת הבניה נדרשנו גם לשלם יותר בתשלום ועד הבית.
השאלה היא האם הגג ( שאינו מקביל לגג הבניין מכיוון שההרחבה מסתיימת בקומה 2 ואילו בבניין 5 קומות)
של החדרים שבנינו נחשב כגג משותף? או ליתר דיוק האם כאשר ועד הבית מבצי זיפות לגג אני יכול לבקש שיזפתו גם את הגג שלי שכאמור אינו בגובה של גגן הבניין?
ואם לא ניתן לחייב את הוועד לזפת גם את הגג הנוסף שנוצר בשל ההרחבה אם כן מהי ההצדקה לחייב אותי בתשלום נוסף בדמי ועד הבית?

tarbut
הרחבת בניה

ככלל, החובה לשלם מיסי ועד בית היא לפי סעיף 58 לחוק המקרקעין ובמידה ובצעתם הרחבת בניה הרי שהתשלום צריך להתבצע ביחס לשטח הדירה המורחבת. ולכן מרגע ששטח הדירה גדל גובה מיסי ועד הבית גדל בהתאם.

תוספת בניה (כגון: דירת גג ו/או חדר על הגג) אשר נבנתה, אפילו באם נבנתה על שטח צמוד, יהיו גגה וקירותיה החיצוניים חלק מן הרכוש המשותף של הבית וזאת אלא אם הוסכם אחרת בין בעלי הדירות לבין מי שביצע את הבניה.