גזימה של גדר חיה

4 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

האם הגנן של הבניין שלנו צריך לגזום את הגדר החיה שפולשת לעבר הבניין השכן?

tarbut
כן.

כן.

ronit
גיזום גדר חיי בצד הפונה אל השכנים

 

 

 

 

שלום לכם,

בין הגינה שלנו למגרש החניה של השכנים יש גדר חיי, הצומח בשטח שלנו כך שצד אחד של הצמחיה פונה אלינו והצד השני פונה אל מגרש החניה של השכנים.

גדר החיה חיונית כי היא מהווה חייץ בין שתי הגינות.

תמיד השכנים גזמו את הצד הפונה אליהם בעצמם עד שלאחרונה בקשו מאיתנו לעשות זאתבטענה שהיא צומחת בשטח שלנו.

מאחר שגדר החיי חיונית לשנינות ומהווה חייץ חיוני בין שתי החלקות ורק במקרה שטולה בחלקה שלנו, האם עלי לגזום את הצד שלהם?

מבחינה כספית מראש לא אוכל לעמוד בזה.

אודה לכם על תשובתכם.

tarbut
 בסעיף 49א ו-ב לפרק ה' שבחוק

 בסעיף 49א ו-ב לפרק ה' שבחוק המקרקעין כתוב כי:

"מדובר בשותפות במקרקעין, קירות גדרות, עצים ומחוברים וכיוצ"ב הנמצאים במיצר של מקרקעין שכנים, יראום כנכסים בבעלות משותפת של בעלי המקרקעין השכנים".