מתכנן שיפוץ שיכלול שינוי כמות החדרים בבית ושבירת הקירות

4 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

אנחנו מתכננים לעשות שיפוצים בבית ולשנות את המבנה הפנימי של הדירה. כרגע יש לנו ארבע חדרים שכוללים מרפסות ואנחנו מתכננים לסגור מרפסות ולייצר חדר נוסף ובכך לשנות את המבנה הפנימי. כעיקרון לא מתכוננת הרחבה של הדירה כי אין באמת לאן להתרחב אבל בכל מקרה המבנה תהיה שונה לעומת המבנה של הדירות בצד שלנו בבניין. חשבנו לקחת מעצב שיוכל לעשות את התכנון ולייעץ אבל רצינו לוודא מראש האם זה מספק או שנצטרך לקחת אדריכל שיעשה את התכנון כי גם במקרה כזה של שינוי המבנה הפנימי ולא החיצוני- יהיה צורך באישור בנייה מיוחד כי זה יהפוך את הדירה לחריגה? ראינו למשל שיש במשרד באזור שלנו בשם דורית סלע אדריכל מורשה וגם מעצבת כך שזה יכלול את שניהם אבל אם מספק רק מעצב אז אולי נחפש מעצב עצמאי? האם מעצב עצמאי לרוב יותר זול מאדריכל מורשה? ההתלבטות היא בגלל נושא התקציב

tarbut
שינוי פנים דירתי

מבחינה משפטית ככל ומדובר בשינוי פנימי בלבד שאין לו השלכות באשר הן על הבית המשותף ו/או מתקניו ו/או בעלי הדירות והוא בנימי בלבד בהתאם להוראות חוק התכנון והבנייה .

על השינוי להתבצע בתוך דירה, המוגדרת בחוק כחדר או מערכת חדרים, אשר נועדו לשמש יחידה שלמה ונפרדת.

על השינוי להיחשב פנימי, קרי, בהתאם לדרישות החוק, שינוי שאינו קשור לצידו החיצוני של הבניין ואין בו להוות פגיעה באחד מאלה: שלד הבניין, חזיתו או  מראהו, הרכוש המשותף, צנרת או ציוד אחר בו חולקות גם דירות אחרות וכן כזה, אשר אינו משנה את שטח הדירה ואת מספר יחידות הדיור בה.

אין צורך בהוצאת היתר מהרשות המקומית. אבל ליתר ביטחון הנכם יכולים לפנות ישירות לרשות ולאשר זאת מולם.

רננה (לא נבדק)
שיפוץ

איך מסתירים צינורות ביוב המוחלפים בשיפוץ? אין פיר צנרת בבנין. הוא ישן.

tarbut
עו"ד

יש להיוועץ עם איש מקצוע (מהנדס וכיוצ"ב).