תשלום בגין פתיחת סתימה בביוב

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
הילה ה.

הקדמה: אנו גרים בבניין משותף של 9 דירות, 6 קומות, אנו בדירת קרקע. היו, והבניין בשיפוע ולא כל הדירות הן אחת מעל השניה יש כמה צינורות ביוב, לפחות 3 לפני הבנתי, שצינור של הדירה שלנו משותף עם עוד שתי דירות לפחות.
בשישי האחרון עברו דיירים חדשים לדירה מעלינו והחליטu לנקות את הביוב ולכן שפכו לתוכו סודה קאוסטית והזרימו כמות גדטלה של מים, הדבר יצר סתימה במיקום נמוך יותר בצינור המשותף שכמובן עלתה אצלינו. היות וזה היה שישי בצהריים וכמובן לכלוך וריח נוראי טיפלנו בנושא בעצמינו, הזמנו שרברב שהגיע תוך שעה ופתח את הסתימה בעלות של 600 ש"ח.
הוא אמר לנו שבגלל שזה היה בצינור משותף של הבניין ועד הבית צריך לשלם. במקרה מעט אחרי זהנתקלנו בועד הבית והיא אמרה שלא נראה לה שזה ככה ונדבר על מתישהו...

 

האם אנו יכולים לדרוש על כך החזרים מהועד?

tarbut
התשובה לשאלה היא לא פשוטה

התשובה לשאלה היא לא פשוטה ולכן נוכל רק להגיד בכלליות כי התיקון ברכוש משותף צריך להתבצע על ידי הוועד והיה עליכם לעדכן את הוועד טרם התיקון ולו לפחות על מנת ליידע אותו. מה גם שהרבה מהנתונים חסרים, האם בוודאות זה צינור משותף ? זה לא מספיק לשער ולהתבסס על מה שהשרברב אמר, צריך לבדוק זאת לעומק.  

על פי הפסיקה בעל הדירה לפנות לנציגות ועד הבית טרם הזמנת איש המקצוע וליידעם בצורך לבצע את עבודות האיטום. בפסיקה נקבע כי באם בוחר בעל דירה לזמן ו/או לבצע בעצמו ועל חשבונו תיקונים ברכוש המשותף, עליו לעמוד ב-6 תנאים מצטברים כתנאי להחזר הוצאותיו, כגון: נדרש להוכיח כי הליקוי שתוקן הוא ברכוש משותף, יש  להוכיח שבוצעה פניה לנציגות הבית המשותף בדרישה לתיקון הליקוי, וכי זו סירבה לתקן. יש להוכיח כי נחיצות התיקון באופן שאי התיקון בהקדם יפגע בצורה קשה וברורה ביכולתכם לעשות שימוש בדירה... וכן הלאה.