חיוב דיירים בתשלום על מערכת שאינה משמשת אותם

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
Dor

שלום,

הינני דייר בבניין בן 7 קומות אשר זה עתה סיים תמ"א 38/2. בבניין החדש לדיירי קומות 1-4 (16 דיירים) ישנה מערכת סולרית משותפת - פאנל מרכזי המחובר למחליפי חום. הדוד של כל דירה הינו פרטי.

לדיירי קומות 5-7 (10 דיירים) יש מערכת מערכת סולרית פרטית - דוד שמש וקולטן פרטי.

בישיבת דיירים הועברה החלטה כי על כל הדיירים לשאת בתשלומים הנדרשים של כל המערכות הסולריות, כך שכספי הועד ישלמו גם על קלקול במערכת הפרטית של דיירי הקומות העליונות והן במערכת המשותפת של הקומות התחתונות.

האם החלטה כזאת חוקית?

חלק מן הדיירים בקומות 5-7 לא מעוניינים לשלם בצורה זו משום שהם "קנו" את המערכת הסולרית כחלק ממפרט הדירה מהקבלן, וכמו כן הם אינם מעוניינים לשלם על תיקון מערכת שהינה יקרה יותר לתחזוקה ושהם אינם נהנים ממנה. יש לציין שמערכות המים נפרדות כך שקלקול במערכת המשותפת לא משפיע כלל על דיירי קומות 5-7, אולם רוב (16) דיירים כן משתמשים בה, כך שלא ברור לי אם היא נחשבת רכוש משותף או לא.

 

תודה מראש.

tarbut
בעיקרון על פי החוק היבש מתקן

בעיקרון על פי החוק היבש מתקן המשמש רכוש משותף הוא מתקן המשרת את רוב בעלי הדירות או את כולם. רק במקרה של רכוש משותף ניתן לחייב את כלל בעלי הדירות בעלויות הגורפות. בכל הנוגע לרכוש פרטי הרי שהוא משרת את המיעוט באופן פרטני ולכן עליהם לשאת בהוצאות.

עליכם לבחון מול הקבלן מה הוסכם ומה מתוכנן להרשם בתקנון המוסכם. כעיקרון החלטות כאלו המטילות תשלומים צריכות להתקבל על ידי כל בעלי הדירות ולא על ידי רוב רגיל.