מורשי חתימה

4 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
שר

שלום רב 
כבר מס שנים שאני מבקשת מועד הבית דפי חשבון וקבלות והוא מסרב ומתחמק וכד' עד לפני כשנה וחצי הוא היה עם עוד שכן שמכר את הדירה בועד הבית לפני כחודשיים הערתי לו שהשכן שמכר את הדירה כבר לא גר כאן יותר משנה ועדיין מורשה חתימה בחשבון הועד ... במקומו הוא צירף יורשת של אחת הדירות שמשכירה את הדירה ) לצורך העיניין עדיין לא היה צו קיום צוואה אינני יודעת אם יש לה יפויי כח כלשהם על הדירה ואם זה משנה לעינינו של הרכוש המשותף , רק מה שהועד טוען באוזני אחת הדיירות שאסור לו לעשות כל פעולה בחשבון ללא אישור של מורשת החתימה החדשה שזה כמובן מגוחך 
אציין בנוסף כי רוב בעלי הדירות שגרים כאן קשישים וביחסי חברות עם הועד  שמגבים כל פעולה של הועד 
אני רוצה כדיירת בודדה לפנות למפקח על מקרקעין בבקשה לחשיפת מסמכי הועד דפי חשבון וכו' , האם צירוף של היורשת לחשבון הועד הוא פעולה שתחשב כתקינה חוקית , האם לפי נסיונכם המפקח/ת תשפוט גם זאת לחומרה או שמא זה עיניין של מה בכך ולא לציין בכתב התביעה ?

בנוסף אציין כי לא נערכות אספות דיירים בשום נושא כנדרש בחוק לי זה נודע מברור בבנק 
תודה מראש 

tarbut
ההחלטה לצירוף מורשה חתימה

ההחלטה לצירוף מורשה חתימה לחשבון היא לרוב באה מדרישה של הבנק שבו מתנהל החשבון. לכן הדרישה הזאת היא לגיטימית ואכן מוכרת לנו ויש בה הגיון רב.

לעניין יורשת, אין זה מעלה או מוריד האם היא יורשת מכח צו ירושה, כל עוד היא נבחרה לקחת חלק בנציגות באסיפה כללית חוקית.

לתשומת לבך, פניה למפקחת על רישום המקרקעין הינה מבסגרת תביעה לכל דבר ועניין. לא פונים למפקחת במכתב או בטלפון - יש לשלם אגרה ולהגיש תביעה לצו עשה לדרישה לחייב את הוועד בהצגת המסמכים.

בכל אופן הזכות הזאת שמורה רק לבעלי דירות ולא לשוכרים.

שר
בהמשך לתשובתכם לגבי מורשי חתימה ...

שלום ותודה רבה על התיחסותכם ,  שאלתי בשאלתי לגבי צירוף של מורשה חתימה הגב שצורפה לחשבון צורפה לאחר שהערתי לועד הבית מדוע השותפה הקודמת שהיתה בחשבון כבר לא גרה כאן שנה ועדיין בחשבון ... זה  היה בנוכחות כמה דיירים ענו לי כי אין מי שיהיה ,ולאחר חודש בבירור בבנק נודע לי שהיא היורשת של הדירה צורפה זה לא נדון באספה ואף לא ידייעה דיירים בהודעה או כל דרך אחרת מהכרותי עם הועד נעשה בכוונת מכוון לקחת מישהי שבכלל לא גרה כאן כך שלא יהיה אפשר גם לבקש ממנה להציג דפי חשבון  מה שאגב 5 שנים ועד הבית מסרב להציג  והדיירים התמימים בעלי דירות מגבים אותו על התנהלות שכזאת !!! , אני נחשבת לאויבת הבניין שמבקשת להציג דפי חשבון 
וכן ידוע לי שמפקחת היא בית משפט אבל אני 1 מ 12 כך שכמה כוח אוכל להפעיל עם שכנים כאלה והתנהלות שכזאת ???
והועד הצהיר לא אחת אני דפי חשבון בנק לא יראה ( קבלות עוד אכשהו ודו"ח פיקטיבי שלא ניתן לשאול לגבי נתונים שרשומים שם 
תודה מראש 

tarbut
צירוף מורשה חתימה לחשבון בנק

צירוף מורשה חתימה לחשבון בנק מחייב הצגת פרוטוקול. לרוב הבנק אינו מחליף מורשי חתימה על דעת עצמו, הוא מבקש לבסס זאת על מסמכים. בכל מקרה, תמיד עומדת לך הזכות להגיש תביעה ולדרוש את עיון במסמכים ככל ואת מאמינה ומוכיחה כי ישנה התנהלות לא חוקית.