איך מפטרים מנקה

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
שרהשרה

ב10 שנים אחרונות הבנין מאוד הוזנח, היה ועד לא פעיל שרק שילם לערבי שהיה בא והולך אבל חדר המדרגות היה מטונף והחצר מוזנחת.
לפני שבוע החליטו דיירים לעשות סוף להזנחה ובחרו 3 דיירים שיחד יהוו ועד לשקם את הבנין, אני ביניהם.
התחלתי לברר מי זה המנקה , הסתבר שזה ערבי שהיה בא, מטאטא והולך ובסוף החודש מבקש מהוועד הלא פעיל 600 ש"ח מזומן ונותן מדי פעם קבלה. בדקתי והסתבר לי שכ20 שנה הוא בבניין, הוועד הראשון שכר את שירותיו לנקות את המדרגות פעמיים בשבוע ולעשות עבודות גינון. עם השנים הוא ניצל את חוסר האכפתיות של הדיירים, הפסיק לשטוף, הפסיק לעסוק הגינון ורק לקח כסף.
נגרם נזק עצום לבניין. התקשרתי אליו וביקשתי שיפסיק לבוא כי אנחנו רוצים לשקם את הנזק האדיר שנגרם לנו, הוא איים שיתבע אותנו ואם נפטר אותו הוא רוצה פנסיה ופיצויים, מדובר בעשרות אלפי שקלים. אנחנו כבולים בידיים שלו ולא יכולים לעשות כלום, ולא לפנות לחברת נקיון וגינון שהמחירים שלהם זולים בהרבה. ייאמר שהערבי הזה היום בן 61, הועד הקודם לא דיווח עליו. מה לעשות? תודה

tarbut
על פי החוק, כאשר בין עובד

על פי החוק, כאשר בין עובד הניקיון לבין הנציגות נוצרים יחסי עובד מעביד, חלה החובה להעניק לעובד הניקיון, את כל הזכויות על פי דין, כאשר הוראות החוק הינן קוגנטיות ולא ניתן להתנות עליהן בשום צורה.

תשלום פיצויי הפיטורים - הפיצויים מחושבים לפי השכר שהעובד קיבל במשך חודש, כפול מספר שנות עבודו אצל המעסיק. לא ניתן לשלול ממנו את הזכויות הסוציאליות שלו רק בגלל שהנציגות שלכם פעלה בצורה לא מסודרת ולא נכונה ובוודאי לא בגלל שהוא ערבי. מה שמגיע מגיע. זה החוק.