חישוב דמי ניהול בבניין חדש

4 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
גני

שלום, 

רכשנו דירה בבניין חדש שמתאכלס בימים אלה. הקבלן סגר מול חברת הניהול שדמי הניהול לכל דירה יחושבו על בסיס שטח הדירה פלוס 50 אחוז משטח המרפסת.

להבנתינו, זה לא חוקי להחשיב את שטח המרפסת, כי לפי חוק המקרקעין חל על הבניין תקנון מצוי שמורה לחשב לפי שטח רצפת הדירה נטו (הדירות כמובן עדיין לא רשומות בטאבו ואין תקנון מוסכם לבניין). האם אנחנו צודקים והקבלן לא יכול להחשיב את המרפסות בחישוב השטח לדמי ניהול.

האם הקבלן יכול לטעון שבהגדרה הדירה כוללת את המרפסת וזה שטח בלתי נפרד מהדירה?

תודה רבה!!

tarbut
חישוב דמי ניהול בבניין חדש

סעיף 58 לחוק מקרקעין מציין כי מיסי ועד הבית מחושבים לפי שטח הדירה נטו לא כולל הצמדות. במידה  ובהקמת הבניין הקבלן מפקיד תקנון ובו אופן חישוב אחר למיסי ועד הבית- הרי שתקנון זה גובר על החוק ויש לחשב את מיסי ועד הבית לפי המצויין בתקנון.
במקרים של בניינים חדשים שטרם רשומים בטאבו- הפסיקה קובעת שמחשבים לפי הארנונה (כל עוד אין תקנון בטאסו שקובע אחרת) שבכל מקרה כוללת הצמדות כמו מרפסות.

גני
רב תודות על התשובה!

רב תודות על התשובה!

מצאתי פסיקה שקובעת שאין להסתמך על הארנונה לטובת חישוב דמי הועד (זה ערעור), מכיוון שאין קשר בין השימוש בדירה לארנונה:

https://www.psakdin.co.il/Court/%D7%A0%D7%A6%D7%99%D7%92%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A0'-%D7%95%D7%99%D7%A1%D7%A0%D7%91%D7%99%D7%A7--%D7%93%D7%94%D7%9F#.WW4r9tPyuL8

האם פסיקה המדוברת קשורה רק לבניינים חדשים? אולי הפסיקה שאני מצאתי היא ערעור על הפסיקה המדוברת? אפשר בבקשה להפנות אותי לפסיקה?

שוב תודה על העזרה, ההפרש בדמי הועד יוצא מאות שקלים בחודש לדירות זהות למעט המרפסת וחשוב לנו למצות את העניין.

tarbut
חישוב דמי ניהול בבניין חדש

הפסיקה שצירפת מדברת על מקרה בו יש רישום בטאבו לבניין ולכן ניתן להסתמך עליו מבחינת שטחי הדירות ללא הצמדות וזה מה שבאמת שקובע החוק. אך במקרה בו אין עדיין רישום בטאבו- הפסיקה קובעת שיש לחשב לפי הארנונה