החתמת דיירים על טופס ולא בהצבעה באסיפה כללית

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
sivan

שלום רב!

יש לנו בבניין חדר משאבות חדר גנרטור וחדר מכונות.

1. הועד שם ציוד בעיקר בחדר משאבות(כגון:ציוד למנקה, חומרים שונים ואפילו מערכת לניהול המצלמות של הבניין), האם מותר או שחובה לפנות?

2.בחדר המכונות הנמצא בחניון, אחד מחברי הועד משתמש בו כמחסן פרטי והוא טוען שזה לצרכי הבניין(בפועל הוא מאחסן שם גם אופניים סולם וכו').

אין לאן אחד אחר מפתח, אפילו לא לשאר חברי הועד.

לצערי יש לו חתימות של דיירי הבניין (הוא עבר אישית דירה דירה ויש מי שחתם ויש מי שלא...), בחתימות הדיירים מאשרים לו להשתמש בחדר המכונות ואף לא לשלם לתחזוקת הבניין.

א. האם יש חובה שיהיה מפתח אצל מישהו נוסף? (לדוגמא: למקרה של שריפה ח"ו).

ב. האם יש תוקף למסמך החתום? או שהוא חייב לקבל הסכמה כגון זו רק באסיפה כללית ובהצבעה של הרוב? הרי גם כל דייר אחר יכול לעבור בין הדירות ולבקש חתימות ולבקש ההיפך...

 

תודה מראש על תשובתכם!

 

tarbut
החתמת דיירים

כעיקרון השימוש בחדר המשאבות שהינו לטובת ניהול ותחזוקת הבית המשותף (ציוד למנקה /ציוד למצלמות) לגיטימי,  זה שטח משותף והוא משמש כיעודו.

לעניין החדר מכונות ככל ויש בעל דירה שעושה בחדר המהווה רכוש משותף - שימוש פרטי עליו לקבל הסכמה של רוב בעלי הדירות. לפי התיאור יש הסכמה כזו ולכן אין מניעה.

רצוי לכנס אסיפה ולקבל את ההסכמה באסיפה וניתן להיח שמי שנתן הסכמה פרטנית ייתן הסכמה גם במסגרת אסיפה.

לעניין מפתחות, הפסיקה אומרת שדי בכך שיש מפתח בידי חברי הנציגות ואם זה רק נציג אחד אז ניתן להותיר מפתח נוסף אצל דייר נוסף שייבחר באסיפה אבל אין חובה לכך שכן זה שטחים משותפים ואין צורך שתהיה גישה לשם לכל בעלי הדירות.