דייר מסרב לשלם עבור תיקון אינטרקום

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
shastom

שלום רב, 

אני פונה אליכם בהמשך להתכתבות של מס' דיירים בבניין בנושאים קשורים. 

בעבר התקבלה החלטה באסיפת דיירים על החלפת דלת הכניסה, הקודן ותיבות הדואר. בעקבות התרעמות של חלק מן הדיירים, בין כאלה שנכחו באסיפה ובין כאלה שלא, התקיימה אסיפה נוספת, ובה הוחלט על החלפת קודן בלבד בעלות מופחתת. 

אחד הדיירים, הטוען כי ההחלטה המקורית מחייבת את האסיפה, מסרב לשלם עבור תיקון הקודן. הדעת נותנת עם זאת, שגם אליבא אותו דייר, תיקון הקודן היה הכרחי, ומשכך סירובו אינו ברור. 

על כל פנים, אבקש לברר האם סירובו של אותו דייר תקין, בהתחשב בעובדה שגם לפי ההחלטה הקודמת הוא נתן את הסכמתו לתיקון מקיף יותר, ומה הסעדים שמוקנים לועד הבניין כלפי הדייר הסורר. האם אפשר לא לשתף אותו בקוד הכניסה המתוקן (קיימת עדיין אפשרות כניסה באמצעות מפתח)?

תודה מראש

tarbut
דייר מסרב לשלם עבור תיקון אינטרקום

ככל וההחלטה המקורית באסיפה הראשונה התקבלה כחוק- אסיפה שנכחו בה לפחות מחצית מבעלי הדירות והיתה הסכמה של רוב משתתפי האסיפה לביצוע התיקון, הרי שזו אסיפה חוקית וההחלטות שהתקבלו בה מחייבות.
במידה ומסיבה כזו או אחרת לא בוצעו ההחלטות שנידונו באותה האסיפה וכרגע רוצים לקבל החלטות אחרות- יש לכנס אסיפת דיירים חדשה ולדון בהן. במקרה ובו יש הסכמה של רוב בעלי הדירות על החלפת הקודן וחוץ מאחד כולם שילמו- הרי שניתן לחייב את אותו דייר לשלם את חלקו. במידה והבניין שלכם חבר באגודה לתרבות הדיור תוכלו לקבל סיוע משפטי מסניף האגודה בעיר מגוריכם.