שדרוג קומת העמודים/כניסה

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אולגה007

בנין בשכ' מכובדת בחיפה, בנין משותף עם 6 דירות כבן 50 שנה. למעשה מאז הקמת הבניין ועד לפנ שנתיים (2 דירות נמכרו ונכנסו "צעירים יותר" וכאלה שמעוניינים לשפר מצב המבנה) לא נעשה כל שיפוץ של חלקי הבנין, פרט לדברים שוטפים לפי צורך של סיוד/איטום גג וכו'. אפילו סיוד חדר המדרגות לא נעשה ותיבת הדואר הן המקוריות. לפני כשנתיים בוצע שיפוץ יחסית מהותי בגלל שעמודי הבנין היו עם טפסנות גלויה ועם אירוזיה (אם לא היינו עושים היינו מקבלים מכתב מהעיריה) ולכן בוצע טיפול בעמודים ועיבויים כנדרש. כמו כן, בוצע סיוד גרם המדרגות וקומת העמודים וכן החלפת תיבות דואר. 

יחד עם זאת, הצעה להחליף ריצוף מקורי בקומת העמודים ולטפל במשטח המגונן לא בוצע בגלל התנגדות של 2 בעלי דירות (4 מסכימים).

לא בוצע למרות רוב בגלל נושא שהחזרת מצב לקדמותו יכול להתבצע עם רוב ואילו "שדרוג" חייב להיות עם 100% הסכמת בעלי הדירות.

מאז כל ישיבת ועד (אחת לשנה) מעלים להצבעה את נושא שיפוץ/שדרוג קומת העמודים (כל פעם עם הצעה יותר עדכנית, כמה חלופות, מחיר וכו') אך אותם 2 בעלי דירות מתנגדים (בעל דירה אחד משכיר את דירתו וכל מה שאכפת לו זה הכנסת שכ"ד ללא הוצאות ובעל הדירה השני פשוט אין לו וחי כמו סטודנט).

מהן האפשרויות של ועד הבנין והדיירים שמעוניינים?, האם ניתן לחייב?

אציין כי קומת העמודים שהיא הכניסה לבנין מוזנחת למרות שבוצע לאחרונה ניקיון שלה (בהתגייסות הדיירים) - זה עדיין ריצוף ישן מאוד ודהוי ובחלקו משטח אדמה ללא כל צמחים ומקום לעשיית צרכים של בעלי חיים.

אודה לתשובה, אולגה 007

tarbut
החלפת מרצפות

יובהר כי עיון בפנייתכם ממש לא מציג תמונה של "שדרוג" , ממש לא. בהתבסס על הפסיקה הקיימת אתם בהחלט נמצאים במצב של שמירה על הקיים. יתרה מכך הפסיקה רואה את מרבית עבודות השיפוצים כשמירה על הקיים ואין ספק כי החלפת מרצפות עולה על  שמירה על הקיים ולא נחשב בגדר שדרוג או משהו "מנקר עיניים" . כמו כן אין צורך לחכות שהמרצפות ישברו ויהיו הרוסות בכדי לקרוא לשיפוץ שמירה על הקיים זה לגיטימי ומקובל לאחר שנים מגמר הבניה להחליף מרצפות ברוב רגיל.