שיפור לובי הבניין

4 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
דייר חדש

בבניין המשותף בו אני מתגורר מעוניינים חלק מהדיירים לבצע שיפורים בלובי.
חלק מהשיפורים הכרחיים כמו החלפת דלת האינטרקום אך חלק מהשיפורים אינם נחוצים לטעמי שכן הלובי עבר שיפוץ לפני כעשור.
השיפוצים שאינם הכרחיים לטעמי הינם החלפת הריצוף והחיפויים על הקירות במשהו יותר מודרני אך לא בגלל שהם שבורים או מתבלים .
כמו כן רוצים לבצע הנמכת תקרה מגבס לצורך עיצובי בלבד.
לצורך השיפוץ נדרש כל דייר לשלם כ 3000 שח . מאחר שבבניין מעל 30 דיירים מדובר בכ 100 אלף שח סהכ.
הועד הצליח לגייס תמיכה של כ 65 אחוז מכלל הדיירים וטוען שביכולתו במצב זה לחייב את כולם.
כמו כן הועד מגיעס את הכסף לפני קבלת הצעות מקבלנים בטענה ש "אין צורך. קודם מגייסים את הסכום ואחכ נביא הצעת מחיר".
ברצוני לדעת. האם זו התנהלות תקינה ? כמה רוב דרוש עבור שיפוץ שהוא לחלוטין לא שימור הקיים אלא שדרוג ? האם מותר לועד לגייס סכומים כאלו מבלי להביא קודם הצעות מחיר ?
ושאלה אחרונה. האם ניתן לדרוש מהועד הוכחה שלאחר גיוס הכסף יהיה ניתן לודא שאכן כל הדיירים השתתפו ולא שהנטל מתחלק על רק חלק מהדיירים וחלק מקבלים "הנחה" מהועד ? זאת אני שואל משום שבבניין יש גם מעוטי יכולת שסירבו לשיפוץ שאני מתקשה להאמין שישלמו גם אם "יאיימו" עליהם. לא יתכן ששיפורים שהם מותרות יהיו נטל רק על חלק מהדיירים בבניין.
תודה.

tarbut
אתה טוען בתשובתך: השיפוצים

אתה טוען בתשובתך: השיפוצים "אינם נחוצים לטעמי", אבל שיפוצים בבית המשותף אינם בגדר החלטה סובייקטיבית אלא אובייקטיבית ובאם הרוב מבקש לבצע את השיפוצים הרי שניתן לחייב את הכל. שמירה על הקיים זה בהחלט החלפת ריצוף ו/או חיפוי... 

אין מניעה לקבל הצעת מחיר לאחר איסוף הכסף אין חוקיות לתהליך מה קודם למה, העיקר שהתקבלה ההסכמה הנדרשת. אכן כל בעלי הדירות צריכים לממן את השיפוץ, אבל אם כל אחד יטען שהוא ישלם רק אחרי שכולם ישלמו אז אף אחד לא ישלם... צריך להיות תהליך יעיל על מנת שדברים יתקדמו.   

דייר חדש
לא קיבלתי תשובה מהו הרוב

לא קיבלתי תשובה מהו הרוב הדרוש. מתוך 34 דיירים כמה צריכים להסכים ?
האם ניתן לדרוש לראות את הצעות המחיר כדי להשוות את זה מול הסכום שנאסף ?

אגב.. תשובתכם סותרת לחלוטין את מה שכתוב לגבי ההבדל בין שימור לשיפור. הסברתי היטב שמדובר בלובי שנראה מטופח ושמור למופת. ללא אריחים שבורים וכו... אם מחר בבוקר מחצית מהדיירים ירצו לצפות בזהב את הלובי האם זה גם נקרא שיפוץ ? התקנון מבדיל בצורה חד משמעית בין שימור הקיים ובין שיפור. ולא ברורה לי מתשובתכם מה הרוב הדרוש לשיפור.

tarbut
אין כל סתירה. ככל ולטעמך

אין כל סתירה. ככל ולטעמך הלובי שמור היטב ומכובד זה עמדתך הסובייקטיבית והסיבות שמורות עימך. עדיין הרוב קבוע. כלומר 51% מבעלי הדירות באסיפה כללית. לעניין שמירה על הקיים הפסיקה מאוד עיקבית והצגנו אותה בקצרה במסגרת הפורום, כמעט מרבית העבודות נכללות לפחות בעיניי השופטים, בגדר שמירה על הקיים, רק הקיצון יכלל בגדר שדרוג. ניתן לעיין ולהיווכח בפסיקה באתר משרד המשפטים.