תשלום עבור שיפוץ לאחר מכירת הנכס

4 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אדם

שלום רב, מה אומר החוק לגבי חובת ההשתתפות בתשלום עבור שיפוץ של הבניין רב קומתי של דייר שכבר מכר את הנכס שהיה בעלותו באותו בניין? מדובר על שיפוץ קוסמטי של הבניין שעלותו אלפי שקלים לכל דייר ולא על טיפול דחוף כלשהו. האם 100% של הדיירים חייבים להסכים לשיפוץ כזה או שמספיק רב רגיל? האם הרוכש של הדירה רשאי לדרוש מהמוכר השתתפות בתשלומים עבור השיפוץ? תודה

tarbut
תשלום שיפוץ - דירה שנמכרה

סעיף 58 לחוק המקרקעין מטיל חובה אבסולוטית על בעל דירה להשתתפות בהוצאות החזקת הרכוש המשותף (הוצאות לרבות שיפוצים וכיוצ"ב). כמו כן, תשלום מיסי ועד הבית אינו תלוי בהנאה שמפיק הדייר משרותי הועד.

לרוב נהוג כי בהסכם המכר נקבע סעיף מפורש כי קונה הדירה מחויב בתשלום מיסי ועד בית מהמועד בו קיבל לידיו הקונה את החזקה בדירה, ועד למועד העברת החזקה בדירה מחויב המוכר בתשלום מיסי ועד הבית.

ניתן להניח כי מי שמכר את דירתו יוכל להתבסס על סעיף כזה או אחר בחוזה המכירה לפיו מוטלת החובה לתשלום החוב על הקונה או ההפך. אך אין זה מעניינה של נציגות הבית לבדוק או להיכנס למערכת ההתקשרות החוזית בין מוכר דירה לקונה.

אדם
תודה על התשובה. לא קיבלתי

תודה על התשובה. לא קיבלתי התייחסות בנוגע לסוגיה של כמות הדיירים הדרושים להתחלה של מהלך השיפוץ.

tarbut
רוב לשיפוץ

רוב רגיל מבעלי הדירות (51% )