השתתפות יחסית בהוצאות שיפוץ

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
יעקב תושב

שלום רב,

בבית המשותף בו רכשתי דירה לאחרונה,עומדים לשפץ את לובי הכניסה. בניגוד לעמדת המיעוט שלי -

שנטל מימון השיפוץ צריך ליפול על כל דירה באופן יחסי לשטחה,טוענים הוועד והדיירים

שהמימון חייב להתחלק באופן שווה בין כל הדירות, כי כך זה התנהל מיום הקמת הבניין.

עפ"י איזה סעיף צריך להתבצע מימון יחסי? האם דעת יחיד יכולה לקבוע במצב כזה?

איך יודעים שוועד הבניין הזה חבר באגודה לתרבות הדיור?

בברכה

יעקב ינאי

tarbut
השתתפות יחסית בהוצאות שיפוץ

סעיף 58 לחוק מקרקעין קובע כי משלמים מיסי ועד בית לרבות תיקונים ושיפוצים לפי שטח הדירה (נטו לא כולל הצמדות). באם יש לבניין תקנון מוסכם בטאבו המציין כי משלמים מיסי ועד באופן שונה- הרי שתקנון זה גובר על החוק. אך במידה ולא קיים תקנון כזה, מספיק שבעל דירה אחד דורש לשלם לפי החוק- הרי שחייבים לבצע את מבוקשו ולא משנה כמה זמן הבניין התנהל כך.
על מנת לבדוק האם הבניין חבר באגודה לתרבות הדיור, תוכל לפנות למוקד שירות הלקוחות בטלפון 8484*.