אי תשלום וועד של נציגי הוועד

6 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
שרונה

בוקר טוב, גילינו ששני דיירי הבניין שבוועד לא שילמו את תשלום הוועד! לאחר בדיקה אני יודעת שחייב רוב של 70% מחתימות דיירי הבניין כדי לאשר דבר כזה השאלה מה עושים עכשיו? האם אפשר לחייב אותם לשלם רטרו? תודה ויום מקסים

tarbut
פטור ממיסי ועד הבית

על מנת שבעל דירה יקבל פטור מתשלום מיסי ועד הבית יש צורך לקבל הסכמה של 100% מבעלי הדירות, שכן מתן פטור מתשלום מבעל דירה אחד מטיל את הנטל ליתר בעלי הדירות בבניין והם צריכים לתת את הסכמתם המפורשת לכך.

מקסי
צחנה בדירה במגדל דירות

שלום , 

אנו חיים  בדירה הנמצאת במגדל דירות בין 16 קומות .בחודשים האחרונים יש לנו ריח קבוע של ביוב שעולה מפיר פנימי שעובר לאורך כל קומות הבנין .מתברר כי מספר דיירים בקומות שונות סובלים מהבעיה 

לא ברור ממה נובע הריח - משערים כי אחת הדירות חסמה את הפיר העובר בשטח דירתה .

האם וועד בית אמור לטפל בזה או שזה בתחום אחריותי בלבד 

ובנוסף במידה וועד הבית מסרב לטפל האם אני רשאית לבטל את תשלומי הוועד ?

חוה
שכן סרבן תשלום

שלום רב,

אני גרה בבנין בן כמה כניסות לפני כ10 שנים הפסיק הועד לעבוד וכל כניסה בפניה עצמה.

בכניסה שלי נטלתי את היוזמה ואני גובה כספים לנקיון חשמל וגינון.

היתה נזילה רצינית מהגג, אספנו כסף מבעלי הדירות וביצענו איטום. לאחמ"כ רצינו לסייד.

בעל דירה (המשכיר את הדירה) התחמק מתשובה במשך כמה חודשים לגבי אישורו לסיוד (טלפונים, מייל וSMS) הסיוד בוצע בהחלטת 7/8 בעלי הדירות.

כרגע הוא מסרב לשלם.

האם ומה אנו יכולים לפעול ע"מ לחייבו בתשלום?

tarbut
שכן סרבן תשלום

באפשרותכם לסניף האגודה בעיר מגוריכם על מנת שיסייע בידיכם לגבות את חלקו בתשלום ובמידת הצורך אף לקבל באמצעות האגודה ייצוג משפטי כנגד אותו בעל דירה, בתעריף מוזל לחברי האגודה.

tarbut
אין קשר בין תשלומי הוועד לבין

אין קשר בין תשלומי הוועד לבין בעיית ריח בבניין. החוק אינו מתיר להתנות על תשלום מיסי הבית, בשום מצב. יש צורך לבדוק האם הבעייה נובעת מדירה פרטית הרי שעל בעל הדירה לתקן את הליקוי שגורם למטרד ריח לכלל הבניין. אין די בהשערה - צריך לקבל מאיש מקצוע חוות דעת למהות הבעיה ומקורה. ואז ניתן לקבל החלטות לפתירון, אבל הפיתרון בוודאי לא יהיה אי תשלום מיסי ועד הבית.