שיפוץ לובי המבנה

6 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
dayar

שלום,
אשמח לעזרה בסוגייה הבאה:

בישיבת הדיירים האחרונה שהתקיימה הוחלט שמבצעים שיפוץ בכניסה למבנה - לובי, ריצוף כניסה, הנמכת תאורה וכו'. כל דייר מתבקש לשלם 2000 שקל נוספים עבור השיפוץ. ההצעה לשיפוץ התקבלה ברוב.

אני לא מעוניין לשלם על שיפוץ בלובי. באופן אישי אני לא רואה בזה צורך. בנוסף אין לי אפשרות להשקיע 2000 שקל בצורך כזה! ועד הבית דורש ממני לשלם וטוען שאני חייב.

השאלות שלי,
האם אני חייב לשלם תשלום נוסף כלכך גבוה בגלל שבישיבת דיירים הסכימו לעשות שיפוץ?
איך יכול להיות שדעת הרוב בעניין הזה מחייבת אותי?
מה אם היו מחליטים ברוב שעושים שיפוץ שעלותו 50 אלף שקל לכל דייר, גם הייתי מחוייב להחלטה?
האם אפשר לנקוט נגדי פעולות אם אתנגד להשתתף בתשלום השיפוץ?

הנושא מאוד מטריד אותי כי כבר החליטו השנה לבצע שיפוץ בבניין שהשתתפתי בו, וזה קורה שוב ואני לא יכול להשקיע סכומים כאלה, במיוחד למטרה שאני לא מאמין בה.

אשמח לעזרתכם בתשובות.
תודה רבה!!!

tarbut
שיפוץ לובי מבנה

בפנייתך ביקשת לשאול האם ניתן לחייב בעל דירה להשתתף בהוצאות שיפוץ למרות שאינו מעוניין/רוצה בהם? הבחינה האם מדובר בשיפוץ לצורך שמירה על הקיים או שיפוץ שאינו נדרש ומחוייב, אינה סובייקטיבית, אלא אובייקטיבית ותלויה בהרבה גורמים, כגון: מתי בוצעו שיפוצים לאחרונה בבנין, מה אופי השיפוצים המבוקשים כיום, מהם העלויות שלהן, האם מדובר בהשבת המצב לקדמותו בבניין, כפי שהיה עם גמר הבניה וכיוצ"ב.

לעניינכם יודגש כי שאלות אלו נבחנות בפסיקה בלשכות המפקחים על רישום המקרקעין ונמצא כי ההלכה הגורפת הינה כי מרבית עבודות השיפוצים עולות לכדי שמירה על המצב הקיים, כגון: התקנת תיבות דואר חדשות, צביעה ברחבי הבית המשותף, סלילת חנייה, החלפת התאורה, סיוד קירות, תאורה ראויה, התקנת ארונות חשמל תקינים, שיפוץ מעלית, קרמיקה, אריחים וכיוצ"ב.

המטרה הינה לשמור על הרכוש המשותף במצב תקין, טוב ומכובד.

לסיכום, ככל ואכן הדברים הם כך גם במקרה שלכם, ניתן יהיה לחייב אותך בתשלום, גם אם אתה לא מעוניין בכך.

דייר חדש
שיפוץ לובי

לא ברורה לי התשובה. אם הלובי נמצא במצב מכובד ואף שופץ לפני עשור שנים, האם החלפת הריצוף והחיפוי על הקירות לא בגלל צורך אלא לצורך עיצובי וכן יצירת תקרה מונמכת האם הם שיפור או שיפוץ וכמה רוב דרוש ?

tarbut
כפי שציינתי ההחלטה באם המצב

כפי שציינתי ההחלטה באם המצב הוא מכובד וראוי אינה סובייקטיבית כי אם אובייקטיבית. יכול מאוד להיות שבעיני אחד זה מכובד ומספק ובעייני הרוב זה מצריך שיפוץ דחוף. באם הרוב יקבע כי יש צורך בשיפוץ אזי הרוב קובע. ולאור התיאור בפנייתך אכן האמור מתאר מצב של שמירת הקיים ולא שדרוג. צריך להיות שיפוץ "קיצוני" בכדי להכנס לקטוגריה של שדרוג. כמו למשל מנורות שנלייר בלובי, או בריכת דגי זהב... החלפת ריצוף וחיפוי זה בהחלט שמירה על הקיים וסביר בנסיבות העניין.

דייר חדש
האם שיפוץ ב 100 אלף שח נראה

האם שיפוץ ב 100 אלף שח נראה לך שיפוץ לצורך שמירה על הקיים ? החלפת אריחים תקרה מונמכת תאורות שקועות וכו... מה בין שימור הקיים ובין זה ?

tarbut
הפסיקה לא התייחסה להיקפים

הפסיקה לא התייחסה להיקפים הדרושים לביצוע השיפוצים וזה סביר שכן לכל בניין יש צרכים אחרים וההיקפים משתנים. בכל מקרה בהחלט יכול להיות שהבניין לא עבר שיפוץ מזה עשור כך שהשיפוץ הנדרשי הוא נרחב וכרוך בעלויות לא מבוטלות. עדיין לא צריך לעבור בעל דירה בעל דירה ולהציג בפניות את היקפי השיפוץ ולהצדיק אותו ולקוות "שיאמין במטרות השיפוץ". הרוב קבוע במקרה זה.