גביית כספים מועד בית ללא הצגת חשבוניות

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
טל

שלום לקורא/ת

שאני שוכרת דירה מזה 3 שנים בפ"ת, יש לנו ועד בית שהיא בעצם מישהי ששוכרת דירה. לפני כשנה וחצי בערך הועד החליטה לעלות את מחיר הועד מ-150 ל-170 ש"ח, כשביקשתי לדעת מה סיבת העלאת הועד ולראות את ההוצאות השותפות הועד סרבה להראות לי אותם. הבנתי מדיירים נוספים שהיא אף פעם לא הציגה חשבוניות של החברות שנותנות שירות בבניין כמו המעליות ומנקה הבניין. הבניין לא נראה מושקע והסכום נראה לי מוגזם. גם כאשר פניתי בליקויים כמו שאין אור בחניה או בחדר אשפה באה בתירוצים שאין אור בחדר אשפה בכדי למנוע מזרים להתמקם שם, ושאת האור בחניה ניפצו פעם.. אפילו בקומה שלי החלפתי מנורות מספר פעמים.

אשמח לעזרתכם מה ניתן לעשות בנידון אני חושבת שגובים ממנו כספים גבוהים מדי ובנוסף בעיני הועד לא חוקי כי מדובר רק על שוכרת 1 ולא דיירת

תודה

tarbut
עיון בדוחות והוצאות

שוכר דירה יכול לכהן כוועד במידה והוא מציג יפוי כח מבעל דירה ונבחר באסיפה כללית של רוב בעלי הדירות. כך שככל והכל נעשה כמפורט לעיל המינוי חוקי. לעניין עיון בדו"ח הוצאות והכנסות, החוק קובע כי רק בעל דירה יכול לבקש לעיין בדו"ח הוצאות והכנסות ועליך גם לקבל יפוי כח מבעל הדירה שמסמיך אותה לבקש לעיין בדו"ח הוצאות והכנסות. ברגע שיש יפוי כח כאמור, באפשרותכם לבקש לעיין בדו"חות, תוך תיאום מראש ובדירת היו"ר.