אי שקיפות לגבי סכומי כסף ופעילות של הוועד

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

שלום רב,בכמה שנים האחרונות אנו מתגוררים בבניין בו לא ברור מי מינה את הוועד המכהן .רב הדירות בבניין הן בשכירות ולכן את בעלי הדירות לא כל כך מעניין הסכום לתשלום ,פעילות וכו'.מזה כמה שנים אנו פונים במכתבים ובפניות לגבי נושאים שונים הקשורים לפעילות השוטפת של הבניין (גיזום עצים,תאורה,נזילות מקיר חיצוני של הביניין לדירה וכו')ובבקשה לראות דוחות כספיים ואיננו נענים כלל .אז הפסקנו לשלם את כספי הוועד והתחלנו לתקן לבד את כל המחדלים (החל מהחלפת נורות-לגיזום עצים שממש חדרו לתוך הבית ועד לאיטום הקיר החיצוני שגרם לנזילות ונזק רב בתוך הדירה).כמובן שכל פעם שהיה צורך בתיקון נשלח לפני כן מכתב רשום לוועד (שמעולם לא כינס את הדיירים לאסיפה,לא הראה דוחות כפי שביקשנו(משום שתשלום הוועד הנדרש היה מאד גבוה ביחס למצב הבניין).כמובן שאת הקבלות מבעלי המקצוע שלחנו גם כן לוועד.כיום לאחר הזנחה רבת שנים בעלי הדירות התעוררו וכעת דורשים מאיתנו את כל כספי הוועד ללא שום התיחסות למכתבים ששלחנו ולתקלות שתיקנו....ומיותר לציין כי הדוחות הכספיים עדיין לא נחשפו בפנינו בטענה "בשביל מה לנבור בעבר?" או לחילופין חשפה רק דוח של החייבים בדוח אקסל פשוט שהיא מילאה בעצמה ולא לפי תדפיסי בנק .לאורך השנים חלק מהדיירים סיפרו כי הם משלמים סכומים שונים (הוועד התחשב אם מדובר ביחיד או משפחה -ממש רוחב לב ) .כמובן שתמימות אין כאן -רצינו לדעת מה עושים? כששילמנו את כספי הוועד ופנינו בבקשה לתיקונים הכרחיים -נענו בתשובות כגון:אם את חושבת שמה שאת משלמת מספיק -תשלמי לבד" ואכן לאחר שפניתי לוועד במכתב רשום בבקשה לתיקון המחדל ולא נענתי במשך שלושה חודשים -תיקנתי באמצעות בעל מקצוע ואת הקבלה שלחתי לוועד וכמובן שקיזזתי מסך תשלומי הוועד ..מה לעשות????

tarbut
אי שקיפות.

עליכם לפעול לכינוס אסיפת דיירים. התשלום בגין מיסי ועד הבית, על פי החוק צריך להיות משולם בהתאם לשטח הרצפה, ביחס לכלל שטחי הרצפות.

עם זאת, החוק אינו מתיר קיזוז או התניה. אין לבעל דירה זכות לקזז את התשלום שלו לקופה המשותפת, בטענה של "לא קיבלתי תדפיסי בנק". החובה המוטלת על הנציגות הינה להציג דו"ח הוצאות הוכנסות ודו,ח אקסל בהחלט יכול לענות על דרישה זו. הנציגות אינה מחויבת להציג דוחות בנקים ו/או תדפיסי בנקים.