פיצוי מועד הבית על נזקי הסופה?

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

בסערה הגדולה האחרונה (בשבוע האחרון של אוקטובר 2015) הוצפו מרפסות בבניין בו אני גרה וחדרו מים למספר דירות. כשבוע לפני הסערה הזמין ועד הבית אינסטלאטור שבדק וניקה את המרזבים שמנקזים את המרפסות כפי שעושה כל שנה לפני החורף. בזמן הסערה, כאשר המרפסות הוצפו הוא הגיע שוב וניקה שוב את המרזבים שהיה בהם עלים, טוף של עציצים וחפצים שונים שכנראה נכנסו לפתחי המרזבים עקב הרוח החזקה (פתחי המרזבים נמצאים על הגג ובכל מרפסת).
אחת הדיירות בבניין דורשת מועד הבית פיצוי על הנזק שנגרם לתכולת דירתה, בטענה שהמרזב הוא באחריות ועד הבית ואם נגרם לה נזק כתוצאה מסתימה במרזב שגרמה להצפת דירתה הרי שהועד צריך לפצות אותה על הנזק. נזקים דומים היו כמובן גם בדירות אחרות. היא מאיימת שלא תשלם דמי ועד אם לא תפוצה. דיירת זאת גרה בשכירות.
שאלתי: האם יש בסיס לתביעת נזק מסוג זה מועד הבית? שהרי עוצמת הסערה הייתה בלתי רגילה ונדירה וגם לדיירים אחרים בבניין היו נזקים. אם צריך לפצות דיירת זו הרי שיש לפצות את בעלי כל הדירות שניזוקו בסערה. ברור שבמקרה כזה יצטרך הועד לגבות כסף מכולם כדי לפצות כמעט את כולם.
תודה על תשובתכם המהירה.

tarbut
לא אין לה עילה לדרישה מסוג זה

לא אין לה עילה לדרישה מסוג זה. הנציגות עושה את המוטל עליה, כפי שניתן להבין בפנייתף ומתחזקת את הרכוש המשותף. נזקי טבע הם בגדר כח עליון שלא ניתן לצפותו וקשה לצפות את היקף הנזקים ולמנוע אותם מראש. ככל והיא תתנה את תשלום מיסי ועד הבית באפשרותכם לפנות לאגודה לתרבות הדיור על מנת שיסייעו בידיכם לפעול מולה לגביית התשלומים.