נזילה בגג בבניין משותף

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

שלום אני בעלת דירה קומה שלישית ואחרונה בבניין בן 3 קומות - קומת קרקע ועוד 2 קומות מעל.
הבניין בן כ- 40-50 שנה.
יש נזילה של מים מגג הבניין לתוך הדירה שלי.
האם עלות התיקון של הגג אמורה לחול על כל הדיירים או רק עלי?
תודה

tarbut
גג

סעיף 52 לחוק המקרקעין מגדיר "רכוש משותף": "כל חלקי הבית המשותף חוץ מהחלקים הרשומים כדירות ולרבות קרקע, גגות ,הקירות החיצוניים, המסד וכו'".

לכן, במידה והגג אינו מוצמד לדירה כלשהי, הרי שהוא מהווה חלק מהרכוש המשותף, וככזה החובה לשמור על תחזוקתו מוטלת על נציגות ועד הבית וההחלטה באשר למועד זיפות או סיוד ותלוי במצב הגג. ככל והנציגות מוצאת כי מצב הגג מצריך זיפות בנקודת זמן זה, הרי שהחלטה זו הינה בסמכותה.