גיזום עצים ברכוש המשותף

6 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

שלום רב,
אני חבר בנציגות ועד הבית ולאחרונה פנו אליי שני דיירים בבניין בבקשה לגזום את אחד העצים ברכוש המשותף אשר לטענתם נוקש על חלונותיהם בשעת רוח חזקה. הבעיה רלוונטית אך ורק לשתי דירות אלה ולהן בלבד.
האם על ועד הבית לממן זאת? עלות הגיזום מוערכת בכ-750 ש"ח משום שהיא כוללת שימוש במנוף.
תודה מראש

tarbut
עצים ברכוש המשותף, בגינה

עצים ברכוש המשותף, בגינה משותפת הם באחריות הנציגות מהקופה המשותפת. כך שהגיזום הוא מתבקש וזו בסך הכל בקשה לגיטימית.

עופר לוי (לא נבדק)
גינה משותפת

אני גר בבלוק כבר 16 שנים הגינה ניראת כמו אתר מזבלה דודאים ממש בושה לגור בבניין שלנו השכנים לא מוכנים לשלם לוועד לניקיון הגינה ומיתחמקים מה עושים תודה

tarbut
גינה משותפת

הנציגות צריכה לקבל החלטה שהיא משקמת את הגינה המשותפת. זו החלטה ופעולה שהינה במסגרת סמכותה ולצורך כך באפשרותה לגבות כסף מבעלי הדירות.

mordy
עצים בגינה של שכן

שלום אני גר בבניין בן 4 קומות 16 דיירים
באחת מדירות הגן ( קומת קרקע ) יש לו עצים בגינה
שכן שגר מעליו טוען כי העצים מפריעים לו ?????
חלק אחר של השכנים מתלוננים על העצים כי הם מלכלכים את הרכבים בחנייה וגורמים גם לציפורים לעשות את צרכיהם על הרכבים
השכן טוען להגנתו כי יש לו גינה ובא עצים ואין חוק המחייב להוריד עצים בגינה
אשמח לקבל ייעוץ

tarbut
יש חוק שקובע שבאם העצים

יש חוק שקובע שבאם העצים מפריעים לנוף ו/או לאור ו/או יש להם פירות הפוגעים, חלה עליו חובה לגזום את העץ באופן ובצורה שתפסיק את המטרד.

ראו סעיף 51 לחוק המקרקעין, תשכ"ט - 1969 קובע כי:

"עצים או צמחים אחרים הגדלים סמוך למיצר וענפיהם או שורשיהם מתפשטים לתוך מקרקעין שכנים, אין בעל המקרקעין השכנים או המחזיק בהם רשאי לדרוש סילוק הענפים או השורשים, אלא אם יש בהם כדי להזיק למקרקעין או להפריע לו במידה בלתי סבירה בהנאה מהמקרקעין, דרש השכן מבעל הצמחים לסלק ענפים או שרשים כאלה ולא סולקו תוך זמן סביר, ראשי הוא לסלקם בעצמו על חשבון בעל הצמחים".