בעיות צנרת ונזילה בתוך הדירה

11 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
אנונימי (לא נבדק)

הנידון : בעיות צנרת בקיר בניין

אני בעלת הדירה

בחודש אפריל התחלנו לגלות עובש על הקיר של המטבח
הורדו ארנות של מטבח וגילינו שכל הארונות אכולים וגם כל הקיר אינסטלטור פתח את הקיר ואמר שאינו יכול לפתור את הבעיה מתוך הדירה ושהבעיה נובעת מדירות עליונות מאז הגיעו עוד שני אנשי מקצוע שנתנו חוות דעת דומה

דירה מעלי מתגורר בה בחור הלוקה בנפשו ולא מתקשר עם הסביבה והדירה שלו שייכת לעמידר בצמוד עליו יש עוד דיירת שגם מתוך הבית שלה ניתן לפתור את הבעיה אבל זה דורש פתיחת קיר היא מסרבת בתוקף וטענת שיאן לה שם צרנת בכלל יש לציין שאותה האישה נבחרה לועד

יצרתי קשר עם עמידר פתחתי קריאה מאז אני כבר 4 חודשים בפינפונג
עמידר טוען שהבעיה היא הרכוש המשתוף
וועד טוען שהבעיה היא ברכוש פרטי

כאשר הבעיה הגדולה ואני מוכנה לשלם על התיקון שאף אחד מהשכנים לא נותן לתקן את הבעיה מאצלו
הפינפונג בין הדירות והועד נמשך כאשר כל אחד מנסה להסיר אחריות מהדירה שלו
אני מנסה להביא עוד בעל המקצוע אבל בעלי הדירות לא משתפים פעולה
ויש גם כאלו שמסרבים להכניס אליהם הביתה

מזה4 חודשיים הדייר הנוכחי בדירה שלי מתגורר עם מטבח מפורק וחור פתוח בקיר ונזילה פעילה אל תוך הקיר

אנא עזרתכם
הבנתי שהבעהי יכולה להתפטר רק דרך בית משפט ושיקבע שבעל המקצוע יכול להכנס ולבצע תיקון מתוך דירה מסויימ ת
איך עושים את זה ?

tarbut
עליך להגיש תביעה לצו עשה

עליך להגיש תביעה לצו עשה באמצעות המפקח/ת על רישום המקרקעין שיחייב את מי מבעלי הדירות גישה לביצוע התיקון ו/או לשאת בהוצאות, הכל בהתאם לתביעה שתגישי.

ויקטוריה קסטרו (לא נבדק)
רטיבות בגלל המזגן של השכן

למי כדאי לגשת לצורך תביעת הוצאות תיקון?

tarbut
רטיבות

הסמכות השיפוטית הדנה בסכסוכי שכנים היא המפקח/ת על רישום המקרקעין וזהו הפורום בו יש להגיש תביעה מתאימה.

מר (לא נבדק)
איטום גג עליון

אני גרה בדירה 7, קנינו את הבית לפני שנתיים, וקיבלתי מהטאבו את הדיסק עם התשריט בית המשותף.
אחרי שהשכנים של הבניין הסכימו ,ביצענו איטום של הגג, אחרי סיום עבודה ,שכנה טוענת שהגג העליון שייך רק לי ולשכנה מדירה 8 ,והיא לא מוכנה לשלם את האיטום על חלק זה (אני כרגע לא יכולה לשלם את החלק שלי, אם היא צודקת) ,השאלה זה שהגג העליון איפה שהאנטנה של YES (למרות שאני לא לקוחה שלהם) שייך לי ולשכנה מדירה 8 או זה רכוש משוטף (כי בתשריט הוא מופיע ללא שם צבע ואין שם הפרדה)

tarbut
איטום גג עליון

צריך לראות התשריט אי אפשר לתת תשובה מבלי לעיין בו.

רומי (לא נבדק)
סגירת רשתות בחלונות חדר המדרגות ואיטום גג עליון בבניין משותף

שלום. כדיירת בקומה אחרונה בבניין משותף ברצוני לשאול :
1-לפני יותר משנה נפגעו הרשתות בחלונות שבקומה הליונה בחדר המדרגות בבניין המשותף בו אנו גרים . אנו גרים בקומה העליונה ולכן מא שה קרה מאוד סובלים מרעש וליכלוך (נוצות ולשלשת ...) של יונים שמקננות שם וגם מתיישבות בתוך חדר המדרגות מלשלשות וכמובן מהוות סכנת מחלות ומזיקים .
פניתי לוועד הבית שהעניין יסודר וכל פעם מחדש קיבלתי את התשובה "דוד השכן מלמטה שגם הוא בוועד אמר שבקרוב יסגור...העניין נסחב כבר כמעט שנתיים ובאישהו שלב לפני כמה חדשים הפסקתי לשלם מיסי וועד מכיוון שדברים בסיסיים לא מתוקנים.ונוצר רושם שאת הגינה וכל מה שנמצא למטה מטפחים וכל מה שקשור למעלה בבניין נשכח ונזנח .
2-במקביל בחורף האחרון גיליתי שאיטום הגג לא נעשה השנה כלל ולכן בתיקרה בחדרה של ילדתי התגלתה רטיבות ממש מעל ובתוך מיקום המנורה (חשמל+ מים=שילוב מסוכן!!!)
פניתי גם בעניין הה לוועד הבית בסוף החורף ונאמר לי שצריך לחכות לסוף הקיץ כדי שה יתייבש וא יוזמן איש מקצוע לאיטום הגג .מקור הנזילה אותר ותוקן ע"י בעלי הדירה בה אני גרה אבל לאיטום למנוע חדירה לתיקרה הבנתי שוועד הבית צריך לדאוג .
שאלתי היא : מה עלי לעשות ? הרי גם בתקופה שכן שילמתי מיסי וועד ,הבקשות שלי לטפל בטעון טיפול לא נענו ונדחו ב"בקרוב... בקרוב... "
אשמח לתשובה . תודה ושנה טובה :)

tarbut
איטום גג עליון

עליך להוציא מכתב בדואר רשום רישמי באשר לצורך לזיפות ואיטום הגג ועל ההשלכות לדירתך הפרטית. האחריות הינה על הנציגות לפעות לתחזוקות הרכוש המשותף, לרבות הגג.

פרח (לא נבדק)
בניין משותף

שלחתי שאלה .איך רואים את התשובה ?כאן בדף?

yaki
נזילה בצנרת אורך בבניין משותף

יש נזילה מצנרת שעוברת לאורך הקומות ומשרתת דלוחין של כיורי מטבח. הנזילה היא בקומה שמעלי והרטיבות היא אצלי.

1. על מי החובה לתקן נזילה זו ?

2. הצנרת ישנה מאוד ובעלי המקצוע טוענים שאין טעם לגעת בה, אלא כל הקומות צריכות ליצור מעקף שיפנה את הדלוחין שלהם למרזב חיצוני. האם ניתן לחייב את בעלי הדירות לבצע פתרון זה ?

tarbut
צריך לברר מה מהות הליקוי, האם

צריך לברר מה מהות הליקוי, האם הצנרת עצמה משרתת את כל בעלי הדירות והיא הלקויה, אזי מדובר ברכוש משותף. אם הצנרת הלקויה משרתת רק דירה מסוימת והרטיבות מתבטאת אצלכם בדירה יתכן שזה רק באחריותה והתיקון צריך להיות באחריותה הבלדעית ואין נגיעה לרכוש המשותף, שכן מדובר ברכוש פרטי.