תשלום עבור נזק שנגרם מצינור ראשי

7 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
תמי123

שלום רב,

אשמח לדעת מי אמור לשלם על נזק שנגרם כתוצאה מסדק/שבר בצינור הראשי שעובר מלמעלה עד למטה  בבניין. ועכשיו אפרט: בגלל אותו סדק/שבר התקרה בשירותים של הדירה בקומה הראשונה  ספגה הרבה  מים שטפטפו מהתקרה ,הצבע והטייח התקלפו ברמה שרואים את הביטון ואף התפשטו לפינת האוכל בבית. הגיע אינסטלטור קבע שהצינור הראשי שעובר בשירותים בין ארבעת הקומות סדוק/שבור בדירה שבקומה השניה ולכן כל המים חלחלו לתקרה ויצרו את הרטיבות בקומה הראשונה. הצינור הוחלף ותוקן כאשר כל ארבעת הדירים שלמו עבור התיקון. כעת עולה השאלה  מי אמור לשלם עבור תיקון הצבע והטייח שצריך לעשות בתקרת הקומה הראשונה?? 

אשמח לקבלת תשובה מהירה..

תודה,

 

tarbut
תשלום עבור נזק שנגרם מצינור ראשי

במידה ותוכח הזנחה או רשלנות בטיפול בצנרת מצד ועד הבית- תוכלו לדרוש מהם תשלום עבור הנזק שנוצר בדירה. אך ככל והוועד פעל כשורה ודאג לטפל ולתקן את הצנרת ברגע שהתגלתה התקלה- אין אפשרות לחייבו עבור תשלום הנזק בדירה.

תמי123
תודה על התשובה אך אשמח לחדד

תודה על התשובה אך אשמח לחדד ולהבהיר את השאלה והמצב.

הוועד לא היה מעורב בתיקון הצינור , אמר כי בעבר בעיות אלו טופלו ושולמו רק על ידי הדיירים להם שייך הצינור. אז העיניין הוא כזה. את הצינור הראשי שעובר בין ארבעת הדירות תיקנו ואת התשלום חילקנו בין ארבעת הדיירים. כעת השאלה מי אמור לשלם עבור הנזק שנגרם בדירה שבקומה הראשונה בעקבות נזילת המים מהצינור הראשי? (הסדק/שבר בצינור היה בין הקומה הראשונה לשניה).

אשמח לקבלת תשובה בהקדם ..

תודה מראש.

תמר

tarbut
תשלום עבור נזק שנגרם מצינור ראשי

במידה והיה תקדים בבניין שבמקרים קודמים כל צד שילם על תיקון הצנרת של אותו הצד- הרי שכך ממשיכים להתנהל. במקרה בו 4 דירות תיקנו את הצינור ממנו הייתה דליפה ללא רשלנות/הזנחה הרי שבעל הדירה שניזוקה יהיה צריך לשאת בהוצאות על תיקון דירתו.

תמי123
תודה על המענה.

תודה על המענה.
ונניח והיתה רשלנות/הזנחה כלשהי תשלום עבור הנזק אמור להתחלק בין כל ארבעת הדיירים?? בעלת הדירה שבקומה הראשונה שבה נגרם הנזק טוענת כי בעל הדירה שבקומה מעליה(קומה שניה) צריך לדאוג ולשלם עבור הנזק האם כך הדבר? או כמו שכתבתי התשלום אמור להתחלק בין כל 4 הדיירים...
תודה..

tarbut
תשלום עבור נזק שנגרם מצינור ראשי

כיוון שמדובר על צנרת משותפת העלות חלה על כל ארבעת הדיירים שאותם משרתת הצנרת ולא רק על בעל הדירה בקומה שמעליה

תמי123
תודה רבה. עזרתם לי מאוד.

תודה רבה. עזרתם לי מאוד.
שבוע טוב.