תשלום עבור דירות לא מאוכלסות

2 תגובות / 0 חדשים
פרסום אחרון
Anon

שלום,

שכרתי דירה במגדל רב קומות בגוש דן. הבניין מאוכלס פחות משנה, וישנו מספר רב של דירות בבעלות היזם אשר טרם נמכרו. היזם אינו משלם עליהן דמי ועד. וכך תשלום עבור דירות אלה הוכנס לגובה (המופרז גם ככה) של דמי הועד עבור כל הדיירים. למיטב הבנתי ישנה תביעה נגד היזם, אבל הדיון הראשון יתקיים רק בחורף.

מכאן שתי שאלות:

1. האם תשלום עבור הדירות הריקות הוא הוצאה שוטפת או חריגה? אני סרקתי את הפורומוים ומודעת לכך שההסדר בין על הבית לשוכר אינו בתחום של האגודה, אבל חשוב לי מאד לדעת בכדי לראות עד כמה טענותיי שבעל הדירה אמור לשלם חלק זה קבילות.

2.אם בעל הבית שלי בכל זאת יחייב אותי לשאת בתשלום זה, האם תהיה לי איזושהי אפשרות חוקית לקבל החזר על תקופת התשלום מכספי התביעה (באם יזכה הבנין)?

3. ועוד שאלה - במידה והתקבלה החלטה כלשהי ברוב קולות באסיפת דיירים, האם יש אחרי זה "תקופת צינון" בה אסור לקיים הצבעה חדשה בנושא?

בתודה רבה מראש.

כפיר חיון - עו''ד
מענה לשאלתך

שלום רב,

על מנת לענות לשאלתך חל הצורך לבצע בדיקה של עובדות המקרה, ובכלל זאת - לבדוק את הרקע החוזי שבין הבעלים (רוכש הדירה) לבין היזם. לעניין זה יובהר כי בהסכמים רבים יזמים מסדירים את עניין תשלום ועד הבית, ומחריגים את דירות היזם - לא מדובר בתניה חוזית חדשה או מפתיעה.

מענה לשאלתך מצריך בדיקה לגבי חוקיות החיוב ביחס לדירות היזם והן את חיובך כשוכר לפי הסכם השכירות.